Sazenice rostlin pro vaše pevné zdraví od nejlepších českých pěstitelů 

Adaptogenní a léčivé rostliny 

Jedná se o rostliny, které kromě vitamínů a léčivých látek obsahují tzv. adaptogeny . Jsou to přírodní látky, které dopomáhají k vytváření vlastní obranyschopnosti těla a osvěžují činnost všech vnitřních orgánů.


Schisandra – klanopraška.  Působí proti únavě,stresu,zlepšuje ostrost zraku,paměti a celkově povzbuzuje celý organismus. Popínavá dřevina k pěstování venku.

Centenella – Gotukola  - Tzv. potrava pro mozek, zlepšuje zejména paměť usnadňuje učení. Tropická bylina k pěstování v bytě a v létě venku. Lze přidávat čerstvé, do salátů či sušit.

Kalísie vonná  – mnohými léčiteli je považována doslova za „Elixír zdraví“. Snadno se z ní dají připravovat léčiva na nejrůznější nemoci, ale napomáhá i při cukrovce, leukemii a chorobách zažívacího traktu. Snadno se pěstuje v bytě. Obsahuje mnohé biogenní stimulátory.

Jinaugolan - žen - šen pětilistý. Příznivě ovlivňuje všechny vnitřní orgány, napomáhá k snadnému léčení. V domovině říkají že prodlužuje život. Snadno se pěstuje v bytě v létě i venku. Lístky se mohou sušit na čaj i přidávat čerstvé do salátů.

Bacopa monieri – blahodárně působí na nervovou soustavu – uklidňuje úzkostné stavy a léčí různé neurologické bolesti, osvěžuje paměť. Dobře se pěstuje přes léto venku i jako okrasná. V zimě v bytě. Droga má hořkou chuť.

Léčivky a koření 

Skupina rostlin k pěstování venku, na záhonech i v nádobách na terasách a balkonech. Dají se používat jako koření do pokrmů, ale mnohé i k přípravě léčivých čajů a jiných nápojů.


Tymián  – součást provensálského koření k úpravě masa, citronově vonící odrůdy jsou jedinečné při úpravě ryb, jako léčivka působí desinfekčně.

Oregano – dobromysl  – koření všech jižních kuchyní na pizzu a mleté maso, nejen výborně chutná, ale i napomáhá trávení, čaj z ní uklidňuje, součást směsí k pití pro dobrý spánek.

Meduňka  – čerstvá do salátů a letních studených nápojů, sušená zklidňuje a léčí průdušky.

Máta  – v různých druzích -nejčasttěji peperná s výrazně mentolovou vůní a marocká s vůni spíše kafrovou. Zklidňuje bolesti při různých zažívacích potížích, pomáhá při katarech průdušek, výborná k inhalacím. Výborná součást letních nápojů k ochlazení. Zklidňuje trávicí trakt, podporuje vyměšování žluči.

Smil italský – lidově vegeta nebo kari protože svou vůní tato koření připomíná. Ideální součást všech masových vývarů a pokrmů.

Šalvěj lékařská  – čistí a desinfikuje rány, výborné kloktadlo při zánětech v dutině ústní a při angině, katarech průdušek. Výborné koření do pokrmů z mas a ryb.

Saturejka  – koření připomínající svojí vůní peř, ale nemá jeho palčivost. Napomáhá trávení tučných mas a luštěnin, zabraňuje nadýmání. Podporuje činnost jater.

Netřesk střešní  – roste kdekoliv venku na slunci a bez jakékoliv péče. Dá se nazvat „České aloe“ protože má obdobné účinky speciálně při ošetření spálenin a odřenin anebo jako kloktadlo.

Rozmarýna  - mrazuvzdorná odrůda, vhodná jako koření na ryby a různé úpravy mas, hlavně kuřecího a ryb, ale i na domácí kosmetiku.

Stevie cukrová  – aztécký cukr- obsahuje stevin, který má víc jak 200 x větší sladivost než cukr. Plně nahradí sacharin, ale je na rozdíl od něj tělu prospěšný.

Rungia kasii  – houbové koření, rostlina s příjemnou houbovou vůní, svěže zelený keřík k pěstování v květináči, dobře působí na zažívací orgány.

Sideritis siriaca  – skořicová nať - rostlina se skořicovou vůní do čajů a ovocných salátů. Ve většině případů mrazuvzdorná trvalka. Čaje pomáhají léčit průdušky, a cévní problémy.

Citronová tráva  - do čajů a salátů a do jídel asijské kuchyně, dá se i sušit, zklidňuje zažívání.

Olivová nať  – Santolina viridis – lístky mají vůni olivového oleje – používané ve středomořských pokrmech a při úpravě mas. K masážím bolestivých kloubů a uklidňujícím koupelím. Květy na léčivý čaj.

Jakon – mohutná teplomilná rostlina s výbornými podzemními hlízami s velkým množstvím vitamínů a minerálů, nasládlé chuti k použití do různých salátů, pomáhá léčit cukrovku a kardiovaskulární choroby. Listy se dají použít na léčivý čaj při jaterních chorobách a potížích se slinivkou. Nesnáší mráz, nutno na podzim sklidit a uložit ve sklepě. Konzumuje se během zimy.

Topinambura  – aztécký artyčok – podobná rostlina předešlé. Její podzemní hlízy jsou mrazuodolné, chutí a účinky podobné jakonu, a dají se sklízet postupně až do jara. Není nutno předpěstovat, množí se sama drobnými hlízkami ponechanými v zemi. Bohatá sklizeň již na podzim po nasázení. U nás nedoceněná zelenina, snadno se pěstuje, netrpí chorobami a škůdci, vhodná k přímému kozumu i k tepelným úpravám. Hojně používaná hlavně v USA, Francii a arabských zemích.

Ovocné dřeviny  


Rakytník  - patří mezi adaptogeny, lžička bobulí kryje denní spotřebu vitamínů, léčivé účinky mají i semena a listy. Nutno sázet samičí i samčí rostliny. Nové velkoplodé odrůdy.

Aronie – černý jeřáb – obsahuje antioxidanty, vitamin C, A a mnoho dalších. Podobná chuť jeřabinám či brusinkám. Nové velkoplodé odrůdy.

Amelanchier  – muchovník – indianské borůvky. Keř až malý strom, naprosto nenáročný na půdu, na jaře okrasný květem, na podzim barevnými listy, ke konci léta pravidelně sklízíme velké množství plodů chutí podobných borůvkám.

Smokvoň jedlá  - fíkovník – rodí i v našich podmínkách druhým rokem sladké fíky, pěstovat ideálně ve větších nádobách, v chráněných polohách dokáže přezimovat venku.

Zakrslá višeň kanadská  - lze pěstovat i v nádobách na terase i ve volné půdě. Má dobré plody.

Zakrslá broskvoň Balkonela  - lze pěstovat v nádobách, sklízíme chutné plody.

Myrobalán přímoplodící  – novinka, rodí v létě lahodné plody obdobné mirabelkám.

Hloh přenoklanný  – odolná a okrasná dřevina dává plody podobné šípkům se stejnými léčivými účinky jako planý hloh. Upravuje krevní tlak a kardiovaskulární systém. Snižuje hladinu cholesterolu, uvolňuje nervové napětí. Suší se květy, plody lze sušit, kvasit na víno či macerovat v lihu na léčivou tinkturu.

Cibule sazečka:  


Karmen  –        červená 100 g. 6,50 kč asi 60 až 7O ks cibulek holandská
Všetana  –       žlutá      100 g. 6,2O kč asi 6O ks česká
Sturon  -        žlutá      1OO g. 6,- kč asi 8O ks holandská
Stutgartská  - žlutá      1OO g. 6,- kč  asi 8O ks holandská

Na přání přibalíme 1 ks Decis k ošetření po nasázení. Likviduje vrtalku cibulovou, která způsobuje hnití a následný úhyn mladých cibulek. Dávka min. na 3O l. vody. Likviduje i mnohé další škůdce v zelenině a ovoci. Podrobný návod na použití je součástí balení. Cena 89,- kč.
  
 

   

 
 

Nejprodávanější zboží v této kategorii

 1. Topinambura hlíznatá / Slunečnice hlíznatá
  40,00 KčTopinambura hlíznatá / Slunečnice hlíznatáHelianthus tuberosus Ačkoli Angličané tuto rostlinu nazývají „jeruzalém
 • Helianthus tuberosus Ačkoli Angličané tuto rostlinu nazývají „jeruzalémský artyčok“, nepochází z Jeruzaléma a dokonce nemá ani nic s
   
   
  Cena 40,00 Kč 
 
 
Přihlásit
Zapomněli jste heslo?
Zadejte Váš e-mail a přihlašovací údaje Vám budou zaslány na Vaši e-mailovou adresu zadanou při registraci.


Košík je prázdný

Poslední navštívené zboží
 • Doposud jste žádné zboží nenavštívili.
Rychlé vyhledávání
Facebook
Reklamace

Pro bližší informace o postupu reklamace klikněte na odkaz: Reklamace

 
 
 
© Květinářství u Františka